Ultrazvukové ošetření pleti a dekoltu

Co je to ultrazvuk/ultrazvukové ošetření?

Ultrazvuk je přístroj, sloužící k ošetření pleti a postupnému odstraňování většiny problémů vaší pleti. Ultrazvuk je zvuk, jehož frekvence se pohybuje nad hranicí sluchu člověka. Účinek ošetření je patrný ihned po aplikaci, ale jeho pozitivní účinky působí i v následujících dnech a týdnech, protože ultrazvukové vlny startují hojivé a regenerační procesy uvnitř pokožky. Při pravidelném používání bude pleť jemná a vyhlazená s vyrovnaným povrchem a barevným tónem. Při jakékoli chronické nebo akutní dysfunkci platí doporučení kúrového ošetření, optimální jsou 3 aplikace týdně po  dobu 3 až 4 týdnů. UZ vlny se šíří pouze v hustém prostředí jako je voda, gel nebo olej, v našem salonu používáme přípravky Institut Esthederm.

Působení ultrazvuku

Co se týče působení, v ultrazvukové terapii se přístroj používá pro jeho léčivé účinky především v oblasti mikromasáže a na organizmus působí komplexně, a to v oblastech mechanického (stimulace buněk, mikromasáž), tepelného (zlepšení látkové výměny, zvýšení mikrocirkulace krve, zklidnění pokožky), chemického (zvýšení průniku účinných látek do pleti) a biologického (regenerace, úprava pH, zrychlení toku lymfy) působení.

Indikace pro UZ kosmetické ošetření

 • vyhlazení reliéfu pleti,
 • zjemnění struktury pleti,
 • regenerace těla, obličeje a dekoltu,
 • zapracování účinných látek do pokožky,
 • šetrné ošetření pokožky s rozšířenými žilkami,
 • hyperpigmentace,
 • zlepšení povrchového prokrvení, a tím i zlepšení stavu jizev, nečisté pleti, hloubky vrásek.

Kontraindikace pro UZ kosmetické ošetření

 • onemocnění se zvýšenou teplotou,
 • akutní zánět,
 • kardiostimulátor,
 • těžké poruchy srdečního rytmu,
 • nádorové onemocnění,
 • tuberkulóza,
 • čelistní implantát (vhodné konzultovat s lékařem),
 • léčba ozařováním,
 • infekční choroby pleti.

Ultrazvukem můžeme ošetřovat jednotlivé partie obličeje a těla díky možnosti využití rozličných sond a špachtlí.

Ultrazvukové čištění pleti obličeje
Ultrazvuk je přístroj, sloužící k ošetření pokožky obličeje, dekoltu i těla a postupnému odstraňování většiny problémů vaší kůže. Účinek ošetření je patrný ihned po aplikaci, ale jeho pozitivní účinky působí i v následujících dnech a týdnech, protože ultrazvukové vlny startují hojivé a regenerační procesy uvnitř pokožky.

Ultrazvukové čištění pleti obličeje a dekoltu
Kromě výše zmíněného dokážeme pomocí ultrazvukového přístroje také redukovat vrásky v dekoltu a zároveň vyčistit jeho pokožku.

Zažehlení aktivních látek do vyčištěné pokožky
Prostřednictvím ultrazvukové špachtle jsou účinné látky „vklepány“ a zapracovány hlouběji do struktury pokožky a mají tak intenzivnější účinky než při pouhém nanesení prsty.

Ultrazvukový oční lifting
S pomocí speciální ultrazvukové sondy dokážeme výrazně redukovat hluboké i jemné vrásky v očním okolí, kdy zvláště ty jemné a mělké mívají tendenci odolávat většině kosmetických zákroků. Pravidelným používáním předcházíme invazivním kosmetickým zákrokům.

Ultrazvukový obličejový lifting
Stejně jako u očního okolí, jen prostřednictvím jiného nádstavce, jsme schopni redukovat vrásky na celé ploše obličeje se zaměřením na místa, která Vás nejčastěji trápí. Jedná se zejména o nosoretní rýhy, oblast nad horním rtem a mezi obočím. Tento způsob ošetření je schopen při pravidelném používání zpevnit také časem ochabující partie v oblasti přechodu tváře, krku a brady.

Ultrazvukový lifting dekoltu
Speciální sonda určena na začínající jemné i již velmi výrazné a hluboké vrásky, které se zpravidla objevují již v oblasti krku, klíčních kostí, pokračují pak mezi prsy, kde mohou časem při zanedbání být velmi výrazné. U některých lidí jsou vrásky patrné i při přechodu dekoltu do podpažní jamky, i tyto špatně řešitelné partie (které jsou zvláště patrné v letních měsících v tílkách) jsou při pravidelném používání ultrazvuku viditelně redukovány.

Ultrazvukový lifting jednotlivých partií celého těla (hýždě, stehna, paže…) – dle délky ošetření a použitého produktu
Zpevnění a vyhlazení ochablé pokožky, urychlení mikrocirkulace krve a lymfy a zlepšené vzhledu ošetřovaných partií. Pravidelným používáním získáte hladší, pevnější a mladistvější pokožku.