Pedikúra

Přístrojová pedikúra (medicinální suchá)

Přístrojová pedikúra je šetrnější a účinnější moderní metoda než běžná pedikúra. Je to významná pomoc v péči o nohy a pomáhá předcházet mnoha civilizačním neduhům, jako jsou například zarůstající nehty, plísňová onemocnění atd.. Mnoho lidí má dojem, že pokud jejich nohy trápí nějaká infekce, plíseň či jiné neduhy, není pro ně návštěva pedikérky vhodná. To je částečně pravda v případě mokrého způsobu provádění pedikúry, kdy opravdu může ve vodě dojít k roznesení infekce. Přístrojová medicinální pedikúra je právě v těchto případech naopak velmi vhodná, protože se při ní vůbec nepoužívá voda, nohy se tedy nemáčí a bakterie, viry či plísně se tak nemají kde šířit. Stud a ostych v případě jakýchkoli potíží na dolních končetinách není na místě, člověk si často není schopen sám pomoci a volně prodejné přípravky k potlačení např. plísní na nohou bývají účinné jen do určité míry, mnohdy nepomohou vůbec.

Jsme vám schopni poradit, i co se týče domácí péče o chodidla, ať už zdravá či nějakým způsobem poškozená nebo nemocná či poraněná. Velmi dobrých výsledků dosahujeme při ošetřování zarůstajících nehtů. V případě plísňového onemocnění nehtů na dolních končetinách dochází při medicinální pedikúře pravidelně k odstraňování svrchní vrstvy ztluštělého nehtu a je tím umožněn následný lepší přístup léčivé látky k hlouběji uloženým místům nehtu a tím pádem k urychlení léčby tohoto nepříjemného vleklého onemocnění. Zvláštní pozornost svým nohám by měli věnovat diabetici, obézní lidé a těhotné ženy.

U posledních dvou jmenovaných skupin je nadměrná zátěž chodidel kvůli zvýšené hmotnosti a navíc je pro těhotné ženy a obézní lidi značně problematické provést si samostatně kompletní a kvalitní ošetření nohou. U diabetiků je situace ještě naléhavější. Kvůli zhoršené inervaci dolních končetin může dojít až k rozvoji tzv. diabetické nohy, což je komplex zdravotních potíží plynoucích mimo jiné právě ze zhoršené inervace. Onemocnění může v krajním případě skončit až amputací. Suchá pedikúra je pro diabetiky vhodná především proto, že při ní nedochází k mikrotraumatizaci pokožky jako při klasické mokré pedikúře. Mikroskopické trhlinky na kůži jsou branou vstupu infekce a diabetici tak paradoxně mají z využití pedikérských služeb obavy. Z ničeho podobného se při suché pedikúře bát nemusí, protože při ní k žádným trhlinkám nedochází a i ošetření nehtů je přesnější a nehrozí poranění okolí nehtů kleštěmi nebo nůžkami, což se snadno může v domácích podmínkách (nebo při sebepečlivější mokré pedikúře v salonu) může stát.

Pedikúra – popis ošetření:

  • moderní metoda ošetření nohou prováděna pomocí vysokootáčkových fréz, tzv. nasucho – pokožka nohou je ošetřena bez předchozího namočení ve vodě,
  • práce probíhají na dezinfikovaných nohách odbroušením postižených míst brusnými nástavci,
  • bruska pracuje ve vysokých otáčkách a je spojená se systémem odsávání,
  • postup je absolutně hygienický,
  • metoda zaručuje BEZBOLESTNOST a BEZKREVNOST,
  • na závěr ošetření možno provést termozábal (cena: 252,-).

Zrohovatělá kůže je tedy odstraňována fyziologicky přirozeným způsobem – broušením, při kterém nedochází k porušení celistvosti kůže.

Tato metoda je účinná při odstraňování kuřích ok, zarostlých, ztluštělých nebo jinak poškozených nehtů,..

Při pravidelném obrušování zrohovatělé kůže přístrojem nedochází následně k tvorbě takového množství nové rohoviny, rohovatění se postupně fyziologicky snižuje, protože při suché pedikúře se obrušuje opravdu jen takové množství kůže, které je zapotřebí. Na rozdíl od mokrého způsobu, kdy se často nelze vyhnout tomu, aby se kůže, která je máčením ve vodě příliš zbytnělá, neodstranilo nadbytečné množství, což pak paradoxně vede k její stále větší tvorbě a člověk se dostává do začarovaného kruhu, kdy čím více se kůže mechanicky odřezává, tím více se jí tvoří.

Ošetření nehtů pomocí přístrojové pedikúry je pečlivější a šetrnější a efektivnější.

Cena: 410,- (bez termozábalu)